EKG spoczynkowe (Elektrokardiogram)

ECG.jpg
01/lis/2019

AktualnościBlog

Elektrokardiogram to najbardziej podstawowe badanie, które będzie miał wykonane każdy, kto zgłasza się po poradę do kardiologa. Badanie to jest graficznym zobrazowaniem czynności elektrycznej serca. Służy przede wszystkim do rozpoznawania zaburzeń rytmu serca (arytmii), nieprawidłowości w przewodzeniu impulsów elektrycznych w sercu, niedokrwienia serca, czy zawału serca. Nieprawidłowy zapis EKG często pozwala na rozpoznanie przyczyny dolegliwości pacjenta, jednak prawidłowy zapis EKG nie pozwala na stwierdzenie, że serce jest na pewno zdrowe.

Jak przygotować się do EKG

Badanie EKG nie wymaga szczególnego przygotowania. Podczas badania konieczne będzie całkowite rozebranie się od pasa w górę, ponieważ na klatce piersiowej umieszcza się 6 elektrod rejestrujących pracę serca. Warto również nie zakładać rajstop i zdjąć metalową biżuterię z przedramion, ponieważ kolejne 4 elektrody umieszcza się w okolicy nadgarstków i kostek.

Badanie jest bezpieczne i nie wiąże się z narażeniem na promieniowanie. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania EKG w ciąży


Godziny otwarcia

Jesteśmy otwarci w godzinach pracy lekarzy.

Kliklij tutaj, aby uzyskać więcej informacji…


Adres

ul. Ansyka 78D, Skierniewice


Zadzwoń

Umówienie wizyty: 46 880 8042 lub 882 348 042

Holtery: 735 407 289


Asnyka78D Gabinety Lekarskie © 2019 – wszelkie prawa zastrzeżone