Blog

Echokardiografia (Echo serca, USG serca)

1 listopada 2019 by Filip Diks

Echo serca jest jednym z podstawowych badań wykorzystywanych przez kardiologia do rozpoznawania chorób serca, ale również do monitorowania ich przebiegu. Pozwala ono na zobrazowanie i pokazanie jak serce wygląda, jak funkcjonują jego poszczególne części, jak wygląda przepływ krwi w środku serca. Badanie pozwala również na ocenę dużych naczyń krwionośnych odchodzących od serca. Badanie służy do rozpoznawania wad serca, nieprawidłowości funkcjonowania zastawek, oceny niewydolności serca oraz powikłań wielu chorób serca. Mimo wielu informacji na temat funkcji serca, które można uzyskać podczas tego badania, prawidłowy wynik nie zawsze wyklucza obecność choroby serca.

Jak przygotować się do badania

Badanie nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Konieczne będzie całkowite rozebranie się od pasa w górę. Podczas badania trzeba będzie leżeć na lewym boku, ponieważ wtedy serca znajduje się bliżej klatki piersiowej i jest lepiej widoczne. Badanie trwa zazwyczaj 10-15 minut, ale w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, może trwać dłużej.

Badanie jest bezpieczne i nie wiąże się z narażeniem na promieniowanie. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania echo serca w ciąży

Godziny otwarcia

Jesteśmy otwarci w godzinach pracy lekarzy.

Kliklij tutaj, aby uzyskać więcej informacji…


Adres

ul. Ansyka 78D, Skierniewice


Zadzwoń

Umówienie wizyty: 46 888 11 40 lub 882 348 042


Asnyka78D Gabinety Lekarskie © 2019 – wszelkie prawa zastrzeżone