Blog

Test wysiłkowy

1 listopada 2019 by Filip Diks

Test wysiłkowy to badanie, które wykorzystujemy do oceny funkcji serca podczas wysiłku. Badanie to jest wykorzystywane przede wszystkim podczas diagnostyki choroby wieńcowej, do oceny skuteczności leczenia choroby wieńcowej, do oceny przyczyn niektórych arytmii oraz do oceny wydolności fizycznej pacjenta.

Jak przygotować się do testu wysiłkowego

Podczas badania pacjent chodzi po bieżni szybkim krokiem, w związku z czym należy zabrać ze sobą wygodne buty i ubranie pozwalające na swobodny ruch. Warto nie zgłaszać się na badanie bezpośrednio po obfitym posiłku. Przed badaniem należy skonsultować się z lekarzem, czy w dniu badania należy przyjmować wszystkie leki, czy którychś z nich w dniu badania nie przyjmować

Jak przebiega badanie

Przed badaniem na klatce piersiowej przyklejane są elektrody, do których przyłączane jest urządzenie rejestrujące EKG podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo na ramię zakładany jest mankiet ciśnieniomierza. Podczas badania pacjent idzie po bieżni, która co kilka minut (w zależności od wybranego protokołu badania) zaczyna poruszać się coraz szybciej i pod większym kątem (pacjent idzie coraz bardziej pod górę). Na początku badania, a potem podczas każdego etapu mierzone jest ciśnienie tętnicze. Przez cały czas trwania badania oraz kilka minut po zakończeniu wysiłku lekarz obserwuje na monitorze ekg pacjenta, czuwając na bezpieczeństwem badania i w odpowiednim momencie je kończący. Na koniec badania lekarz sporządza jego opis w oparciu o samopoczucie pacjenta podczas wysiłku, zmian w ekg i zmian ciśnienia tętniczego. Badania trwa od kilku do kilkunastu minut.

Godziny otwarcia

Jesteśmy otwarci w godzinach pracy lekarzy.

Kliklij tutaj, aby uzyskać więcej informacji…


Adres

ul. Ansyka 78D, Skierniewice


Zadzwoń

Umówienie wizyty: 46 888 11 40 lub 882 348 042


Asnyka78D Gabinety Lekarskie © 2019 – wszelkie prawa zastrzeżone